YENİ SUV PEUGEOT 3008, 6 Mart 2017 Pazartesi günü gerçekleştirilen 85. Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda 58 Avrupalı gazeteciden oluşan juri tarafından “Yılın Otomobili” ödülüne layık görüldü.

Tıklayın Biz Sizi Arayalım
Test Sürüşü Randevusu Alın
Broşürlerimizi İnceleyin

İLHAM VEREN TASARIM

Yeni Peugeot SUV 3008, gücünü ve özgün karakterini ortaya koyuyor. Şık ve farklı bir tasarım, üst düzey teknoloji ve benzersiz i-Cockpit ile gelen sürüş keyfi. SUV 3008’in eşsiz özelliklerini keşfedin ve üst düzey sürüş keyfini siz de yaşayın.

GERÇEK ZARAFET

Yeni SUV Peugeot 3008’in dengeli boyutları ve tasarım özellikleri daha ilk bakışta aracın premium duruşunu gözler önüne seriyor. Uzun kaputun yatay konumu ise sağlamlık ve güven hissini pekiştiriyor.

Ön yüzde, keskin hatlara sahip kromçerçeveli halojen farlar ve 3D görünüme sahip damalı radyatör ızgara ilk bakışta kendisini gösteriyor ve aslan gözünü andıran full LED farlarıyla hemen dikkat çekiyor.

Heykelsi tasarıma sahip kaput, krom çamurluk üzeri parçalarla tamamlanıyor ve paslanmaz çelik cam üst süslemeleri/tavan barları ile bir bütün oluşturuyor.

GÜÇLÜ KİMLİK

Black Diamond, açılabilir parlak siyah cam tavan, aracın zarif ve kararlılık veren karakterini hissettiriyor. (Sadece GT-Line) Arka kısımda ise, gece ve gündüz gözle görülebilen opal kırmızısı “Aslan Pençesi” LED stop lambaları, arka kısımdaki güçlü bir tasarım detayı olarak parlak siyah kuşakla birleşerek Yeni SUV Peugeot 3008’e ultra-modern bir tasarım çizgisini gözler önüne seriyor.

JANTLAR

3008’in her versiyonunda etkileyici jantlar bulunuyor, 17” boyutla başlayan jantlar Allure ve GT-Line serilerinde 19”e kadar çıkıyor.

SÜRÜŞ DENEYİMİ

SUV segmentinde benzeri olmayan iç mekanın prestijli detayları, hassas işçiliği ve üst düzey malzeme kalitesini ön plana çıkaran aydınlık ambiyansı, eşsiz bir yolculuk hissi yaşatıyor.

ADVANCED GRIP CONTROL®

Yeni Peugeot 3008 SUV, farklı hava koşullarına ve yol tiplerine göre seçim yapmanızı sağlamak için, Advanced Grip Control® – İleri Çekiş Kontrolü sistemine* sahiptir. 4×4 sistemlerinde olan ağırlık probleminin önüne geçen Advanced Grip Control®, düşük tutunma yaşanan zor yol koşullarında çekişi optimize ederek otomobilin ilerlemesini sağlar.

Orta konsoldaki kontrol düğmesi ile 5 farklı sürüş modu arasından seçim yapılabilir.

Advanced Grip Control® sisteminde, HADC – Hill Assist Descent Control (Yokuş iniş kontrolü) sistemi de bulunmaktadır. %5 eğimden daha dik tepe inişlerinde, kayma riskini azaltmak için sistem sürat ve fren kontrolü yaparak otomobilin 9km/h ile inişi gerçekleştirmesini sağlar. Bu sayede sürücü direksiyona ve manevralara konsantre olup, inişi çok daha güvenli şekilde gerçekleştirir.

Çok dik yamaçlarda ise, daha fazla konrol için sistem şanzıman boş konumda iken aracın hızını 3km/s’a ayarlar.

SÜREKLİ BAĞLANTI

Şimdi, Apple CarPlay™ ve MirrorLink®* gibi uyumlu uygulamalarla telefonunuzun sürüş güvenliğini ihlal etmeyen uygulamaları Yeni SUV Peugeot 3008’in 8’’ dokunmatik ekranına aktarılarak rakipsiz bir sürüş deneyimi yaşamanızı sağlar. Qi standardındaki kablosuz şarj ünitesi ise uyumlu akıllı telefonunuzu kablo ihtiyacı olmadan şarj eder.**

*Sadece onaylı Mirrorlink® veya Apple carPlayTM uygulamaları duruma göre araç dururken veya seyir halindeyken çalışırlar. Araç seyir halindeyken, ilgili uygulamaların bazı fonksiyonları engellenir. Akıllı telefonun üzerinden ücretsiz olarak ulaşılabilen bazı içerik türleri ücretli Mirrorlink® veya onaylı eşdeğer Apple carPlayTM uygulamasına abone olmayı gerektirir. Mirror Screen fonksiyonu, operatörü ile birlikte internet erişimi içeren bir telefon abonmanlığının olması kaydıyla, Mirrorlink® uyumlu Android altındaki Blackberry ve windows Phone telefonları için Mirrorlink® teknolojisi aracılığı ile, iOs altındaki telefonlar için Apple carPlayTM aracılığı ile çalışmaktadır. Yeni akıllı telefonlar aşamalı olarak bu teknolojiler ile donatılacaktır.

Daha detaylı bilgi için Mirror Screen sayfamızı ziyaret edin.

**Versiyonlara göre standart, opsiyon veya mevcut değil – Sadece Qi standart uyumlu cihazlarda endüksiyon ile şarj

YENİLİKÇİ VE İLERİ TEKNOLOJİ

Yeni Peugeot SUV 3008: Akılcı teknolojiler sunan ilham veren SUV.

MOTORLAR

Yeni SUV Peugeot 3008’in ödüllü 3-silindirli PureTech Euro6 benzinli motorları, düşürülmüş ağırlık ve kompakt boyutları sayesinde şimdi daha da etkin. Güvenilirlik ve sağlamlıktan ödün vermeksizin size eşsiz bir sürüş keyfi ve üst düzey performans sağlar. CO2 emisyonları 115 g/km’den itibaren başlayan 1.2-litre PureTech 130 S&S Motor sınıfında 2015 ve 2 016’da üst üste Yılın Motoru seçildi. Yeni EAT6 otomatik şanzıman ile eşleştirilebiliyor.

Yeni SUV Peugeot 3008’in BlueHDi Euro6 diesel motorları yüksek performans ile düşük tüketimi bir araya getiriyor. SCR (Selective Catalytic Reduction – Seçimli Katalitik İndirgeme) ve DPF’in (Dizel Partikül Filtresi) özel kombinasyonu ile, BlueHDi motorlar bir yandan yakıt tüketimini düşürürken, diğer yandan da CO2 emisyonlarını 100 ile 121 g/km arasında tutuyor, AzotOksit (NOx) emisyonlarını ise %90’ın üzerinde azaltıyor ve partikülleri %99.9 oranında gideriyor.

SİHİR GİBİ

Elleriniz dolu mu? Akıllı bagaj kapağı* ile elleriniz dolu olsa dahi bagajı açın, tüm eşyalarınızı yükleyin ve tekrar kapatın. Tüm yapmanız gereken sistemi aktive etmek ve yaşamı daha da kolaylaştırmak için ayağınızı tampon altında hafifçe hareket ettirmek.

GÜVENLİK

Öndeki araç hızlandığında takip mesafesini korumak için hızlanıyor veya yavaşlıyor.

GÜVENLİ TAKİP MESAFESİ UYARISI

Yeni SUV PEUGEOT 3008‘in Güvenli Takip Mesafesi sistemi sizi çarpışma riskine karşı uyarır. Programlanabilir 3 uyarı seviyesi bulunur.

AKTİF HIZ LEVHA TANIMA SİSTEMİ

Yeni SUV PEUGEOT 3008’in hız levhası tanıma işlevi, hız sınırı ve hız sınırı sonu levhalarını algılayarak full dijital gösterge panelinde görüntüler. Sistem size bu hızı Cruise Kontrol/Hız Sabitleme sisteminde dikkate almanızı önerir. Ayrıca navigasyon sisteminin hız verilerini de dikkate alır.

AKILLI FAR SİSTEMİ (OTOMATİK UZUN FAR)

Yeni SUV PEUGEOT 3008’in uzun farları size kesintisiz ilerleme olanağı tanır; sistem gerekirse (ışık kaynağı algılandığında) uzun farlardan kısa farlara ya da kısa farlardan uzun farlara otomatik geçiş yapar.

TEKNİK ÖZELLİKLER

PEUGEOT 3008 ile yenilikçi ve verimli EAT6 (Efficient Transmission) 6 ileri vitesli otomatik şanzımanı yüksek verimli tork konvertörü ve hızlı vites değiştiren Quickshift teknolojisi sayesinde mükemmel performans verileri sunuyor.

BOYUTLAR

GALERİ

Tıklayın Biz Sizi Arayalım
Test Sürüşü Randevusu Alın
Broşürlerimizi İnceleyin