En iyi tasarımlar sadeliği temel alan çalışmalardan ortaya çıkar. İlk çizimlerinden itibaren, Peugeot 308 bu tasarım anlayışından ilham aldı.

Tıklayın Biz Sizi Arayalım
Test Sürüşü Randevusu Alın
Broşürlerimizi İnceleyin

DIŞ TASARIM

Yeni Peugeot 308, Leonardo Da Vinci’nin ünlü “Sadelik en büyük farklılıktır” sözünden esinlenilerek, en ince detayına kadar kusursuz şekilde tasarlandı.

RAFİNE

Peugeot 308, saf dizaynı ile karşınızda. Alçaltılmış yapı, geniş çamurluklar, arttırılmış tekerlek araları, dinamik ve sportif yan çizgiler, yan aynalardaki LED sinyaller, önde Peugeot 308’e aslan bakışlarını veren full LED aydınlatmalar, arkada aslan pençesi görünümdeki LED aydınlatmalar ve krom ön ızgara; her şey hislerinizden yola çıkarak tasarlandı. Ve sizi tek vücut olmaya davet ediyor.

JANTLAR

Yeni 308’inizi, sadelikten sportifliğe uzanan tasarım yelpazesi ve farklı jant seçenekleriyle dilediğiniz gibi kişiselleştirin.

İÇ TASARIM

Peugeot 308’in iç tasarımı, estetiğin ve sezginin tüm inceliklerini taşıyor. Kusursuz, fonksiyonel ve sade dizaynı sayesinde ergonomik bir sürüş keyfi garanti.

ÜSTÜN KALİTE

İç dizaynda da sadelik anlayışı sadece ön konsolda değil, tüm bölümlerde hissediliyor.

Kullanılan aluminyum kaplamalar ve piano black bölümler kalite hissini yukarı taşıyor ve kullanım zevkini artırıyor.

PEUGEOT I-COCKPIT
Peugeot 308, yeni bir sürüş teknolojisi sunuyor: Peugeot i-Cockpit.
Tamamen sizin konforunuz için geliştirilen sistem; küçük çaplı sportif direksiyon simidi, göz hizasına konumlandırılmış gösterge paneli, SMEG+ 9,7” dokunmatik multimedya ekranı ve Hi-Fi dünyasından esinlenmiş tek merkezi düğmeden oluşuyor. Tüm bu özellikler, sade bir tasarımla elinizin altında toplanıyor.

Aracınız, direksiyon başına geçtiğiniz an geliştirilmiş ergonomisini hissettiriyor. Lake siyah ile satenli kromun bir araya getirildiği konsol, şık ve sade bir ortam yaratıyor.

Göz hizasına konumlanmış gösterge paneli, gözlerinizi yoldan ayırmadan araç ve yol bilgisine ulaşmanızı sağlıyor.

Ters yöne doğru çalışan devir saati ibresi, daha önce eşi görülmemiş bir simetri sunuyor. Böylece görüş, aracın önünde toplanıyor.

BAGAJ

420 dm3 [VDA standartlarında] ile sınıfının en büyük bagaj hacmine sahip Peugeot 308, tüm yolculuklarınız için ideal.

TEKNOLOJİ

Peugeot 308’in sürüş keyfinizi ve konforunuzu üst sınıfa taşıyacak yeni teknolojileriyle tanışın.

ELEKTRİK DESTEKLİ DİREKSİYON SİSTEMİ

Peugeot 308’in sportif küçük çaplı direksiyonu manevra kabiliyetini arıtıyor ve kavrama kolaylığı ile hakimiyetinizi artırıyor. Bu, şehir dışında daha eğlenceli sürüş keyfi ve şehir içinde çok daha kolay park etmek demek.

Aynı zamanda; elektro hidrolik değişken destekli direksiyon sisteminin yerini alan elektrik destekli direksiyon sistemi sayesinde egzost emisyonların düşürülmesini de sağlanıyor.

DENON Hi-Fi

Denon ve Peugeot güçlerini birleştirdi; 25’ten fazla Denon mühendisinin katkısı, 34.000 saatten fazla geliştirme süresi ve 100’den fazla toplantı sonucunda bu eşsiz ses deneyimi ortaya çıktı. Artık Peugeot, alışılmış Denon deneyimini yaşatan gerçekten üstün bir ses sistemine sahip.

Sonuç: Güçlü, doğal ve doğru ses ile gerçek bir odyofil deneyimi. 

Denon ses sistemine özgü araç içi hoparlör ve amplifikatör yerleşimleri:
1- Aracın önünde konumlandırılmış; en az distorsiyon için rezonans odasına sahip ve tamamen aktif olarak sürülen 4 adet soft-dome tweeter (25 mm)
2- Yüksek duyarlılığa ve gezinme alanına sahip; aynı zamanda da hafif ve kapıya şık bir şekilde entegre edilmek üzere tasarlanmış 4 adet CosCone™ woofer (165 mm)
3- Bagaja kendi özel kutusuna entegre olarak yerleştirilmiş 100 W gücünde subwoofer
4- 8 kanallı, gelişmiş yol gürültüsü ve distorsiyon yönetimine sahip, aracın hızına duyarlı ekolayzır ve ses ayarı özelliği barındıran tam digital Class D amplifikatör.

Peugeot 308’in SMEG+ ekranı birçok cihaz ile uyumlu çalışabilmektedir. USB ve AUX girişleri, albüm kapağından müzik seçimi, playlist hazırlama, favori müziklerinizi hafızaya alma (6.9 GB jukebox) gibi birçok fonksiyona sahiptir. Bir USB bellek sayesinde fotoğraflar da ekranda izlenebilir.

GÜVENLİK

Peugeot’nun tüm bilgi birikimi ve uzmanlığı, Peugeot 308’de mükemmel sürüş hissi ve üst düzey güvenliği bir araya getirmek için kullanıldı.

HAVA YASTIKLARI

Peugeot 308’de olası çarpışmaların etkilerini mümkün olduğunca aza indirgemek için 6 adet hava yastığı bulunuyor;

  • Önden çarpma esnasında sürücü ve yolcunun kafa ve göğüs kısımlarını korumak üzere 2 adet ön hava yastığı
  • Yandan çarpma esnasında sürücü ve yolcuyu korumak üzere 2 adet yan hava yastığı
  • Ön ve arkadaki yolcuları korumak üzere 2 adet ön ve arka perde hava yastığı.

MONOBLOK GÖVDE
Peugeot 308, aktif güvenlik sistemlerinin yanında, pasif güvenlikten de ödün vermeyecek detaylı bir şasi sistemi sunuyor. Şasinin yapısı, üstün yol tutuşunun yanında önden ve yandan gelen çarpmalardaki enerjiye karşı dayanmaya ve enerjiyi absorbe etmeye katkı sağlıyor.
Peugeot 308’in gövde sisteminde sert ve ultra-sert metaller kullanıldı. Aracın hafiflemesine katkıda bulunan bu materyeller, aynı zamanda çarpışma anındaki enerjiyi absorbe edecek şekilde tasarlandı. Bu sayede Peugeot 308 EuroNCAP çarpışma testinden 5 yıldız aldı.

AKTİF ESP/ASR
Akıllı çekiş kontrol sistemi (kayma önleyici sistem); Peugeot 308’in kar, buz, yağmur gibi düşük tutunma olasılığı bulunan yollarda rahatlıkla ilerlemesi için devreye girerek patinajı minimuma indirmektedir.

KÖR NOKTA UYARI SİSTEMİ
Peugeot 308’de bulunan kör nokta uyarı sistemi kötü sürprizleri önlemek için her an tetikte. Ön ve arka tamponda bulunan 4 sensör, aynalardan göremeyebileceğiniz kör noktalardaki araçları algılayarak yan aynalar üzerinde bulunan LED sinyallerle size haber verir ve şerit değiştirmemeniz için sizi uyarır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Peugeot’nun 3 silindirli benzinli PureTech motorları, hızlı devirlenmeleri ve düşük devirden itibaren hazır olan yüksek tork sayesinde üst düzey kullanım zevki sunmaktadır.

BOYUTLAR

EAT6 TAM OTOMATİK ŞANZIMAN

Peugeot’nun verimli tam otomatik şanzımanı EAT6, Japon AISIN firması ile yapılan işbirliği ile üretildi. EAT6, 308’in 1.2 Puretech 130hp ve 1.6 BlueHDi 120hp versiyonlarında sunuluyor.

Quickshift Teknolojisi
EAT6 şanzımanlarda bulunan Quickshift teknlolojisi viteslerin son derece hızlı geçmesini sağlar. Bu teknoloji içerisinde tek seferde birkaç vites atlama özelliği de bulunmaktadır. Benzer hızlarda vites değiştirmeyi başarabilen çift kavramalı şanzımanlarda bu özellik bulunmadığından vites değişim hızı EAT6’da daha hızlıdır.

Performans
Vites kutusu içerisindeki ve tork konvertöründeki sürtünmelerin azaltılması ise performansa ve yakıt tüketimine olumlu yönde etki etmiştir.

Tork Konvertörü
Son teknoloji ile üretilen tork konvertöründe kayıplar minimuma indirilmiş ve verimle birlikte aynı zamanda vites geçişlerinin yumuşaklığı da artırılmıştır.

GALERİ

Tıklayın Biz Sizi Arayalım
Test Sürüşü Randevusu Alın
Broşürlerimizi İnceleyin